Megszólalt a Telekom: nem etikusan járt el az elítélt hacker
A Magyar Telekom szerint a bírósági ítélet alapján már nem lehet etikus hackernek hívni azt a fiatalembert, akit a bírósg 600 ezer forint pénzbüntetésre ítélt.
A Magyar Telekom szerint a bírósági ítélet alapján már nem lehet etikus hackernek hívni azt a fiatalembert, akit a bírósg 600 ezer forint pénzbüntetésre ítélt.
Börtönnel fenyegették, végül "csak" pénzbüntetést kapott az az etikus hacker, aki 2017 tavaszán felfedezett egy biztonsági rést a Magyar Telekom informatikai rendszerében, és amelyről értesítette is a vállalatot.
Leállította Walkie-Talkie nevű funkcióját az Apple saját okosóráján, miután súlyos biztonsági rést fedeztek fel a szolgáltatásban.
Több mint százmillió felhasználót érinthetett (volna) egy komoly sebezhetőség az egyik népszerű androidos appban. A fejlesztő már foltozta is a rést, úgyhogy érdemes frissíteni.
Súlyos sebezhetőséget talált a Firefox kódjában a Mozilla, ezért egy soron kívüli javítást adtak ki hozzá. Ha még nem töltötte le, jobb, ha azonnal megteszi.
Bár a "Megtekintés mint" nevű Facebook-funkció kifejezetten hasznos volt, míg létezett, nagyon sokan nem ezért emlékeznek rá. A közösségi oldal most visszahozta a tavaly szeptemberben kikapcsolt gombot.
A telefon használója után kémkedő vírust lehet telepíteni azokra a mobilokra, melyek tulajdonosai a WhatsApp üzenetküldővel kommunikálnak. Ehhez pedig elég egyetlen hívás. A biztonsági rést a fejlesztők már befoltozták, de a vonatkozó frissítést többen valószínűleg még nem töltötték le.
Veszélyes sebezhetőséget fedeztek fel egy olyan segédprogramban, amelyet előre telepítenek a Dell számítógépekre. A gyártó már értesült a problémáról, és megtette az intézkedéseket is, így most már a felhasználókon a sor.
Ismét találtak valami ijesztőt a Xiaomi-telefonokban, és ezúttal is beépített alkalmazásról, a böngészőről van szó.
Összesen 280 millió forintnyi jüant vett magához egy kínai bank szoftverfejlesztője, miután észrevett egy súlyos, ám mindenki más előtt ismeretlen hibát. Hónapokon át dőzsölt, de végül lebukott.
A kiberbiztonsági kutatóként dolgozó Denis Selianin nemrég szúrta ki azt a hibát, ami egy hálózati chipet irányító firmware-ben található meg, és amit kihasználva a hackerek észrevétlenül juthatnak be az eszközeinkbe.
Mindössze néhány órával az iOS 12.1 megjelenése után kiderült, ez a rendszer is tartalmaz biztonsági rést: bárki hozzáférhet a kontaktok adataihoz egy zárolt iPhone-on.